یک –  کاهش زمان انتظار اتاق اورژانس

چیزهای کمی به اندازه مراجعه به اورژانس کسل کننده و خسته کننده هستند. جدای از هزینه های پزشکی ناشی از آن، ویزیت اورژانس گاهی اوقات ممکن است ساعت ها طول بکشد.

به لطف تکنولوژی اخیر و اینترنت اشیا، حداقل یک بیمارستان – Mt. مرکز پزشکی سینا در شهر نیویورک – به طور موثر زمان انتظار را برای 50 درصد از بیماران اورژانس خود که به مراقبت های بستری نیاز دارند کاهش داد.

این همکاری آنها با GE Healthcare و نرم افزار جدید مبتنی بر اینترنت اشیا، معروف به AutoBed است که  بین 1200 واحد و فاکتور در 15 معیار مختلف برای ارزیابی نیازهای بیماران ردیابی می کند.

این یک سیستم بسیار موثر است که برخی از کاربردهای خلاقانه و هیجان انگیز اینترنت اشیا را برجسته می کند.

دو – بهداشت و نظارت از راه دور

در برخی موارد، بیماران حتی نیازی به مراجعه به اورژانس یا بیمارستان ندارند. یکی از واضح‌ترین و محبوب‌ترین کاربردهای مراقبت‌های بهداشتی و اینترنت اشیا، نظارت بر سلامت از راه دور است که گاهی اوقات به عنوان سلامت از راه دور شناخته می‌شود.

نه تنها هزینه ها را به حداقل می رساند و نیاز به برخی از ویزیت ها را از بین می برد، بلکه با در امان ماندن از ناراحتی های سفر به بهبود کیفیت زندگی بیماران کمک می کند.

اگر یک بیمار تحرک محدودی داشته باشد یا به وسایل حمل و نقل عمومی وابسته باشد، چیزی به همین سادگی می تواند دنیای متفاوتی را ایجاد کند.

سه –  اطمینان از در دسترس بودن و دسترسی به سخت افزار حیاتی

بیمارستان‌های مدرن برای عملکرد به نرم‌افزار و سخت‌افزار نسل بعدی نیاز دارند – برخی حتی برای نجات یا حفظ جان انسان‌ها استفاده می‌شوند. مانند دستگاه‌های الکترونیکی، این تجهیزات نیز مستعد خطرات متعددی هستند – از قطع برق گرفته تا خرابی سیستم – که می‌تواند منجر به مرگ یا زندگی شود.

یک راه حل جدید مبتنی بر اینترنت اشیا از شرکت فیلیپس، به نام e-Alert، هدف آن حل این مشکل است.

سیستم جدید شرکت فیلیپس به جای منتظر ماندن برای از کار افتادن دستگاه، با نظارت مجازی بر سخت‌افزارهای پزشکی و هشدار دادن به کارکنان بیمارستان در صورت بروز مشکل، رویکردی فعالانه اتخاذ می‌کند.

شرکت فیلیپس اخیراً این محصول را با تلاش مشترک با OpenMarket رونمایی کرده است.

چهار –  پیگیری کارکنان، بیماران، و موجودی

ایمنی مهمترین دغدغه هر بیمارستان یا مرکز پزشکی است – یا حداقل باید باشد. حفظ حداکثر میزان امنیت بدون توانایی ردیابی دارایی ها – کارکنان، بیماران و سخت افزار – در سراسر ساختمان دشوار است.

این وظیفه ای است که به راحتی در مؤسسات کوچکتر به دست می آید، اما در مورد امکانات بزرگتر که دارای ساختارها و پردیس های متعدد و همچنین هزاران بیمار و کارمند هستند، چطور؟

بسیاری برای تسهیل ردیابی دارایی ها به IoT و سیستم های مکان یابی بلادرنگ روی می آورند. نه تنها روشی ارزان برای نظارت بر فعالیت های روزانه در یک محیط بیمارستانی است، بلکه محجوب، موثر و پیشرفته است.

پنج –  بهبود مدیریت دارو

یکی از مهیج‌ترین پیشرفت‌ها در مورد مراقبت‌های بهداشتی و اینترنت اشیا در اشکال جدید داروهای تجویزی به دست می‌آید.

به نظر می رسد یک اثر علمی تخیلی باشد – اما قرص های حاوی حسگرهای میکروسکوپی به اندازه یک دانه برنج می توانند سیگنالی را به یک دستگاه خارجی ارسال کنند – معمولاً چسبی که روی بدن پوشیده می شود تا از دوز و استفاده مناسب اطمینان حاصل شود.

چنین اطلاعاتی برای اطمینان از اینکه بیماران باید نسخه‌های خود را به خاطر بسپارند و حتی هنگام تجویز داروهای آینده، بسیار ارزشمند است.

بیماران همچنین از طریق یک برنامه کاربردی گوشی هوشمند به اطلاعات دسترسی دارند تا عملکرد شخصی خود را ردیابی کنند و عادات خود را بهبود بخشند.

 

شش –  رسیدگی به بیماری مزمن

مشکلات سلامتی هرگز هیجان‌انگیز نیستند، اما پیشرفت‌های بزرگی در درمان چنین مسائلی صورت می‌گیرد – و بیشتر آن نتیجه مستقیم اینترنت اشیا است.

هیچ نوآوری یا دستگاهی وجود ندارد که به درمان بیماری های مزمن در قرن بیست و یکم کمک کند – این ترکیبی از فناوری پوشیدنی، تجزیه و تحلیل نسل بعدی و اتصال تلفن همراه است.

ابزارهایی مانند شرکت آمریکایی Fitbit از اینترنت اشیا برای نظارت بر سلامت شخصی استفاده می کنند – چنین اطلاعاتی را می توان با پزشک به اشتراک گذاشت تا به حل مشکلات تکرار شونده کمک کند.

شرکتی به نام Health Net Connect اخیراً یک برنامه مدیریت دیابت جمعیت را با هدف بهبود درمان بالینی و کاهش هزینه های پزشکی برای بیماران ایجاد کرده است – و آنها قبلاً نتایج جالبی را ایجاد کرده اند.

اینترنت اشیا این پتانسیل را دارد که به هر انسان روی کره زمین در یک زمان یا زمان دیگر در طول زندگی خود دسترسی پیدا کند.

در مدت زمان بسیار کوتاهی از کف کارخانه مدرن به بیمارستان‌ها و امکانات پزشکی مبتنی بر فناوری تبدیل شده است، و این پیشرفتی است که در حال حاضر صنعت فناوری اطلاعات مراقبت‌های بهداشتی را متحول کرده است.

 

نویسنده : Kayla Matthews

منبع : https://www.iotforall.com/exciting-iot-use-cases-in-healthcare

یک نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد